piątek, 31 grudnia 2010

Pare słów o kotach i ludziach.

 Słyszeliście te wiadomości o tum nagrywanym filmiku z tym kotem? Według mnie, ten, co na to wpadł, jest niespełna rozumu. Jak można tak traktować żywe stworzenie! Nie oglądałam tych filmików, bo bałam się, że się rozpłaczę, ale to co widziałam w TV mi w zupełności wystarczy. Mówili, że ci psychopaci rzucali kotem o ścianę, bili go, i w ogóle same okropności.
 Kotek się cieszył, że ma rodzinę, dach nad głową, i miłość,a tu spotyka go takie piekło! To już koty z ulicy mają lepiej! Prawda, czeka go teraz sława, i na pewno jakaś kochająca sławę rodzina, która go przygarnie, żeby wystąpić w telewizji. Gdy sprawa ucichnie, będzie zwyczajnie. A nie daj Bóg, jeśli trafi do idiotów, zafundują mu to samo. To prawda, będzie mu dobrze, ale ile musiał się nacierpieć!
 Chciałabym, żeby było prawo zakazujące bicia i zabijania, i ranienia zwierząt. To przecież żywe stworzenia, takie, jak my! Taka mała różnica, że one nie umieją się bronić. To po to przejęliśmy władzę nad Ziemią? Żeby znęcać się nad słabszymi? I to nie tylko zwierzętami! Znęcamy się również nad ludźmi! Ale nie o tym dziś. Jeśli dalej tak będzie, i nic nie zrobimy, strach myśleć, co dalej będzie.
 Nie rozumiem, dlaczego niektórzy myślą- to tylko zwierzęta, tak musi być, nic nie poradzę. Nawet pojedyńczy ludzie, a nawet dzieci mogą się przyczynić do polepszenia sytuacji. Sposobów jest mnóstwo. Widzisz chorego kotka? Najlepiej go weź ze sobą do domu, i zostaw na zawsze. Jeśli nie masz takiej możliwości, przynajmniej żyć mu coś do jedzenia, co mu nie zaszkodzi. Ktoś się znęca nad kotem? Nie koniecznie go musi bić, albo coś, może to być np. przesadzona kara za przewinienie. Uświadomcie, że kot to tylko zwierzę, (łatwiejsze do zrozumienia, niż to, że kot też ma prawo do błędów) i nie wie, ze tak nie wolno. Sposoby mogłabym wyliczać, i wyliczać, i wyliczać. Wystarczy tylko chcieć!
 Pozdrawiam, i życzę powodzenia w czynieniu dobra! (ps. oraz proszę o komentarze ;))

4 komentarze:

 1. Taaak... :(... Smutne to bardzo, że ludzie są tak okrutni!... Trzeba uświadamiać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten świat jest okropny....

  OdpowiedzUsuń
 3. Widziałam ten film - popłakałam się. Gówniarza małego należałoby przetrzepać porządnie po dupie, a tego, który to nagrywał - 15 lat, to przecież już "duży chłopiec" najpierw obić porządnie po ryju, potem zrobić z nim to samo, co z kotem, a na koniec przywiązać do drzewa w lesie na jakieś dwa tygodnie - jak najbliżej jak największego mrowiska.
  A rodziców... jeśli chodzi o rodziców obu tych "kawalerów", to aż brak słów.

  OdpowiedzUsuń
 4. A po torturach pogrzebać żywcem, i zatańczyć na jego grobie...

  OdpowiedzUsuń

Napisz- lubię czytać :*:*:*